kamerové systémy

Jedním ze stěžejních pilířů námi poskytovaných služeb se již od založení společnosti v roce 2002 staly kamerové systémy. Díky mnohaleté praxi jsme dosáhli vynikající profesní kvalifikace v projektování, instalaci a servisu vybraných typů kamer, jež jsou vybírány s ohledem na jejich nejvyšší kvalitu i specifické charakteristiky objektů.Kamerové systémy totiž v současnosti nejsou záležitostí pouze rozsáhlých, průmyslově či obchodně využívaných prostor, ale nalézají své hojné využití i v rámci efektivního zabezpečení rodinných domů, bytových komplexů, restaurací, sportovních, zdravotnických či administrativních center všech velikostí. Stejně tak jsou kamerové systémypoužívány i pro monitorování široké škály venkovních prostranství, například jednotlivými obcemi nebo městskými policiemi. Naše společnost je přitom v každém případě schopna vybrat z nejmodernějších výrobků na trhu ty kamerové systémy, které představují to nejvýhodnější řešení, jak z hlediska ekonomického, tak bezpečnostního.

Kamerové systémy CCTV („Closed Circuit Television“) výše zmíněné charakteristiky bezpochyby naplňují. Díky uzavřenosti televizního okruhu s možností nadefinování bezpečnostních přístupů je zamezeno veškerým nežádoucím a nepovoleným vstupům do systému, a tím i jeho potenciálnímu ohrožení či zneužití nahraných záznamů.Kamerové systémy CCTV jsou tvořeny pestrou paletou kamer, v závislosti na charakteristikách objektu a požadavcích zákazníka. Díky naší zkušenosti v oblasti poradenství a navrhování získá klient vždy potřebné informace o tom, jaké kamerové systémy jsou pro něj nejvhodnější, tzn. jestli pro jeho projekt zvolit pevnou, otočnou nebo tzv. tubkameru, s funkcí den/noc, vnitřní nebo venkovní kameru atd. To vše se zřetelem na její plánované umístění, technické parametry (funkce zoom, otáčení, kvalita snímaného obrazu atd.), jednoduchost obsluhy, možnost připojení na počítačovou síť nebo internet (IP kamery) a množství dalších funkcí. Ve všech případech je naše společnost schopna nabídnout kamerové systémy s komplexní realizací projektu a s využitím nejmodernějších technologií.

Naše společnost dlouhodobě spolupracuje s několika předními světovými výrobci kamerových systémů, využívá tak kamerové systémy jen té nejvyšší kvality. Jejich dlouholetá zkušenost v oblasti výzkumu, vývoje i výroby produktů CCTV a bezpečnostních kamer je zárukou spolehlivosti a splnění i těch nejnáročnějších požadavků ze strany zákazníka. Naší společnou filosofií se stala snaha o neustálý pokrok a sledování nejnovějších trendů na trhu i v procesu vývoje. Do tohoto konceptu přesně zapadá široká škála výrobků světových výrobců TEB, TYCO, BOSCH, SIEMENS, PANASONIC, SONY, AXIS a řady dalších, které jsou hojně využívány po celém světě.

V současné době jsme tak již schopni nabídnout kamerové systémy se speciálními typy kamer. Jedná se například o pojízdné kamery, které nabízí vynikající řešení při monitorování obzvláště velkých prostor, zejména supermarketů, hypermarketů, skladišť či datových středisek, a to bez rizika výskytu tzv. mrtvých úhlů. Současná evoluční řada těchto kamer nabízí nejmodernější a velice diskrétní pokrytí snímaných prostor prostřednictvím rychlého pohybu kamery uvnitř trubice neomezené délky. Kamera pohybující se rychlostí až 6 m/s plní všechny standardní funkce, včetně otáčení 360°, náklonu > 90° (s funkcí auto-flip) či 18x zoomu, to vše při zachování nejvyšší kvality obrazu a zabezpečení signálu. Pohyb kamery je možné naprogramovat na více než 100 přednastavených pozic s ohledem na množství a rozmístění snímaných míst. Tytokamerové systémy disponují intuitivním ovládáním zajišťovaným ovládací klávesnicí s dvojicí joysticků, jejíž design spojuje jednoduchost s pečlivě navrženou ergonomií pro nejpohodlnější obsluhu. Díky využití jediné kamery nabízí kamerové systémy využívající konceptu pojízdné kamery ekonomicky nejvýhodnější alternativu ve snaze o monitoring rozlehlejších prostor, se zřetelem na nízké náklady na materiál, instalaci, servis a obsluhu.

Standardně našim klientům nabízíme i jiné kamerové systémy s otočnými kamerami, u kterých je samozřejmostí záběr 360°, náklon 100° s funkcí auto-flip či zoom variující od 72x až po 312x, programování až sta pozic, atd.

V neposlední řadě využívá naše firma pro kamerové systémy i nabídky nejmodernějších pevných kamer, jež jsou na trhu k dispozici. Všechny námi instalované modely vynikají vysokou citlivostí, nízkou energetickou náročností a poskytují v každém okamžiku jasný a ostrý obraz, to vše při zachování výhodného poměru cena/výkon. Pro některé kamerové systémy využíváme také model malých otočných kamer, tzv. minidome, které je možno použít i ve velmi náročných podmínkách. Tyto typy kamer je možno instalovat na stěnu či strop pro získání optimální pozice snímání. Dbáme tedy na to, aby námi instalované kamerové systémy vždy plně vyhovovaly přáním zákazníka.

Kamerové systémy jsou standardně vybaveny videorekordéry. I zde využíváme pouze ty výrobky, jež lze poměřovat těmi nejpřísnějšími měřítky, s ohledem na správu velkého množství kamer, vysokou kvalitu nahrávání, analýzu videa a jeho přenos či rozlišení. Jejich součástí je standardně vypalovací jednotka a USB port pro jednodušší export dat. Pro zobrazení pořízeného záznamu je pak využívána řada LCD monitorů s velikostí od 17“ až po 40“ nebo IP monitorů, které umožňují v reálném čase zobrazit nahrávání a ovládat analogové či IP kamery.