datové sítě

V dnešní době je při budování a rekonstrukci špičkové datové sítě nejdůležitější rychlost, bezpečnost, flexibilita a efektivní rozmístění jejích součástí v rámci objektu. Získat kvalitní a všem požadavkům vyhovující datové sítě však znamená věnovat projektu patřičnou pozornost již od úplného počátku, nebo se spolehnout na důvěryhodného partnera s dlouholetou praktickou zkušeností, který to učiní za Vás. Na datové sítě (zejména jejich pasivní části se zažitým názvem „strukturovaná kabeláž“) jsme se zaměřili již od svého založení v roce 2002. Strukturovaná kabeláž, jak v jejích metalických částech, tak v částech optických páteří, se postupně vyprofilovala v jednu z nejhojněji využívaných zakázek naší společnosti. Ke každé fázi projektu přitom přistupujeme precizně a profesionálně: od počátečních návrhů a poradenství, následných studií a projektování až po konečnou instalaci datové sítě. Jsme Vám schopni navrhnout a realizovat nejvhodnější a cenově nejpřijatelnější řešení v závislosti na rozsahu, charakteristikách a členitosti Vašeho objektu.

Strukturovaná kabeláž je pečlivě vybírána s ohledem na poměr cena/výkon tak, aby poskytovala jednoduché, odolné a dlouhou životností obdařené řešení datové sítě. V objektech, jejichž rozsah přesahuje délkové požadavky na vzdálenost koncových zásuvek strukturované kabeláže od datových rozvaděčů, nabízíme řešení vybudování páteřní optické sítě mezi těmito rozvaděči. Nabízíme celou škálu optických komponent, počínaje kabely SM a MM, konektory SC, ST a konče optickými vanami těch nejvyšších parametrů.

Našim klientům je nabízena strukturovaná kabeláž kategorie 5E, náročnějším zákazníkům také kategorie 6. Pro nasazení nejmodernějších technologií jsme schopni realizovat rovněž kategorii 6+. Jsme zcela nezávislí na výrobci systémů a můžeme tedy vždy pomoci zákazníkovi s výběrem, doporučením a posouzením konkrétních parametrů. Po posouzení možných vnějších vlivů navrhneme klientovi nestíněnou, stíněnou nebo dvojitě stíněnou verzi. Strukturovaná kabeláž je tak vždy proti těmto vlivům dostatečně chráněna. Naší nespornou výhodou je skutečnost, že disponujeme měřící technikou, jíž je změřitelná strukturovaná kabeláž všech kategorií.

Pasivní část datové sítě standardně obsahuje instalační kabely, propojovací kabely (patchcordy), patch panely (kompaktní či modulární), datové zásuvky (RJ 45) a datové rozvaděče. U koncových zásuvek a datových rozvaděčů bereme také zřetel na estetické hledisko a jejich design; zejména barvu a tvar vždy navrhujeme až po konzultaci s klientem. Podobně postupujeme i při navrhování uložení kabeláží do parapetních žlabů, nástěnných či závěsných řešení apod. Strukturovaná kabeláž je tak vždy užitečnou, ale zároveň nenápadnou a integrovanou součástí objektu.

Naše společnost si v průběhu let osvojila know-how v instalaci datové sítě do celé řady objektů, které se lišily svým využitím i velikostí. V každém z nich však bylastrukturovaná kabeláž instalována přesně na míru zákazníka. Jsme tedy připraveni našim klientům vždy nabídnout komplexní řešení datové sítě jakýchkoliv přenosových rychlostí, s jakýmikoliv požadavky na bezpečnost a s velmi dlouhou, v některých případech i doživotní zárukou.